Supervizor cantină

Căutăm un supervizor pentru cantina noastră corporate, care să dețină atât abilități de management cât și aptitudini de bucătar. Persoana ideală va avea responsabilitatea de a coordona echipa cantinei, de a asigura respectarea standardelor de calitate și siguranță alimentară, dar și de a găti și contribui activ în bucătărie atunci când este necesar.

candidatul ideal:

  • Experiență semnificativă în managementul unei cantine sau a unui restaurant, preferabil într-un mediu corporate sau industrial;
  • Experiență anterioară ︋în domeniul gastronomic, atât ca bucătar, cât și în roluri de supervizare;
  • Cunoștințe solide de gestionare a bucătăriei și de planificare a meniurilor;
  • Abilități excelente de organizare și coordonare, cu capacitatea de a gestiona echipe mari și de a planifica serviciile pe schimburi;
  • Abilități de leadership, cu capacitatea de a motiva și dezvolta echipa:
  • Conoștințe solide despre normele de igienă și siguranța alimentară, experiență în implementarea și menținerea acestora;
  • Abilități de gestionare a bugetului.

descrierea postului:

  • Coordonarea și supervizarea activităților zilnice ale cantinei, inclusiv planificarea și organizarea serviciilor pe schimburi pentru a asigura o servire ︁︀continuă și eficientă a meselor;
  • Gestionarea echipei cantinei, inclusiv recrutarea, formarea și supervizarea personalului pentru a asigura un mediu de lucru eficient;
  • Elaborarea și implementarea meniurilor zilnice și săptămânale alături de bucătari, având în vedere preferințele și necesitățile alimentare ale angajaților;
  • Prepararea mâncărurilor de înaltă calitate, respectând rețetele și standardele de prezentare;
  • Monitorizarea și gestionarea stocurilor de alimente și băuturi, asigurând aprovizionarea constantă și evitarea risipelor, precum și realizarea inventarelor periodice;
  • Asigurarea respectării stricte a normelor de igienă și siguranță alimentară, precum și menținerea unor standarde ridicate de calitate în prepararea și servirea mâncării;
  • Gestionarea bugetului cantinei și raportarea periodică a cheltuielilor și veniturilor;
  • Colaborarea cu furnizorii și negocierea contractelor pentru a obține cele mai bune prețuri și produse.

cum să aplici:

Pentru mai multe informaţii sau pentru a aplica pentru acest post, vă rugăm să ne transmiteţi CV-ul la adresa de mail recruiting@stihl.ro