Project Manager

candidatul ideal:

  • Minim 3 ani experiență în Inginerie Industrială cu linii de asamblare și/sau producție;
  • Abilități de management de proiect;
  • Abilități de prezentare;
  • Cunoștințe Lean, PFMEA, MTM/REFA, CAD, Microsoft Package, Power BI și S/4 HANNA benefice;
  • Bune abilități de comunicare verbală și scrisă;
  • Engleză avansată scris și vorbit; Germana este un plus.

descrierea postului:

  • Coordonarea proiectelor;
  • Coordonarea echipelor interfuncționale;
  • Raportarea cu privire la stadiul actual al proiectului, conținutul, calendarul, costurile, riscurile;
  • Proiectarea unei linii de asamblare flexibile și rentabile în baza datelor inițiale (cantități, suprafață disponibilă, produs);
  • Definirea cerințelor, comandarea și introducerea echipamentelor în colaborare cu parteneri interni și externi;
  • Coordonarea testului de pre-acceptare, acceptare și operațiunea de probă pentru echipamente și linii de asamblare;
  • Instruirea angajaților din producție;
  • Utilizarea diferitelor sisteme și metode în funcție de faza proiectului (S/4 HANNA, CAD, TiCon, PFMEA, Lean);
  • Determinarea timpilor de asamblare cu MTM și REFA;
  • Recunoașterea, inițierea și implementarea optimizărilor operaționale cu privire la proces și produs;
  • Conceperea și dezvoltarea de noi tehnologii în procesele industriale.

cum să aplici:

Pentru mai multe informaţii sau pentru a aplica pentru acest post, vă rugăm să ne transmiteţi CV-ul la adresa de mail recruiting@stihl.ro