Operational Excellence Specialist

candidatul ideal:

  • Licență în inginerie mecanică/ industrială sau profil similar;
  • Minim 3 ani experiență în Inginerie Industrială cu linii de asamblare și/ sau producție;
  • Abilități de management de proiect;
  • Abilități de prezentare;
  • Cunoștințe Lean, PFMEA, MTM/REFA, CAD, Microsoft Package, Power BI și S/4 HANNA benefice;
  • Bune abilități de comunicare verbală și scrisă;
  • Engleză avansată scris și vorbit; Germana este un plus.

descrierea postului:

  • Responsabil de Procesul de Îmbunatatire Continuă, consultă echipele de proiect în ceea ce privește metodele de optimizare a proceselor;
  • Managementul proiectelor de optimizare a proceselor, implementarea Six Sigma, traininguri/seminarii statistice și instrumente Lean;
  • Coordonarea proiectelor de digitalizare în producție (ex. IoT, I4.0, trasabilitate);
  • Responsabil de definirea și dezvoltarea unei strategii/ foi de parcurs pentru digitalizarea în producție;
  • Managementul cerințelor IT globale pentru procesele de producție, guvernarea proceselor și a instrumentelor;
  • Responsabil pentru definirea și implementarea standardelor 5S în fabrică;
  • Dezvoltarea proiectului de mapare a fluxului de valoare pentru fiecare proiect și optimizarea proceselor pentru a reduce risipa și a îmbunătăți producția;
  • Responsabil cu managementul vizual ;
  • Responsabil de managementul atelierului și definirea KPI.

cum să aplici:

Pentru mai multe informaţii sau pentru a aplica pentru acest post, vă rugăm să ne transmiteţi CV-ul la adresa de mail recruiting@stihl.ro