Inginer mentenanţă

Căutăm o persoană organizată și proactivă. Ca inginer de mentenanță vei elabora și implementa standarde, vei gestiona echipamentele de producție, vei coordina echipe și furnizori de servicii, și vei asigura conformitatea și evaluarea riscurilor.

candidatul ideal:

  • Diplomă universitară de licență în domeniul tehnic (inginerie mecanică, electrică sau mecatronică);
  • Minim 3 ani de experiență în departamentele de întreținere;
  • Bune abilități de comunicare verbală și scrisă;
  • Engleză scrisă și vorbită la nivel avansat; limba germană este un avantaj;
  • Disponibilitate de a-și asuma responsabilități, inclusiv sub formă de sarcini;
  • Persoană independentă și orientată spre organizare;

descrierea postului:

  • Elaborează standarde, proceduri și instrucțiuni de mentenanță;
  • Oferă sprijin și consiliere în timpul recrutării personalului de mentenanță și asigură un proces adecvat de integrare și formare;
  • Participă la achiziționarea tehnică a sistemelor și echipamentelor de producție;
  • Pregătește graficele de mentenanță în conformitate cu obiectivele de întreținere ale organizației și monitorizează conformitatea mentenanței preventive;
  • Elaborarează și coordonează procesele de mentenanță (gestionarea comenzilor, mentenanței, reparațiilor);
  • Coordonează furnizorii de servicii externe și interne pentru servicii de mentenanță a echipamentelor de producție;
  • Pregătește caietele de sarcinii pentru domenii de întreținere complexe;
  • Gestionează sistemul de mentenanță din SAP;
  • Comunică politicile, procedurile și a orice actualizare către personalul de întreținere;
  • Participă la evaluările de risc și la analizele de risc bazate pe necesități;

cum să aplici:

Pentru mai multe informaţii sau pentru a aplica pentru acest post, vă rugăm să ne transmiteţi CV-ul la adresa de mail recruiting@stihl.ro